niedziela, 4 grudnia 2016

Piekny szlak skalisty

Szlak ów jest jednym z najpiękniejszych na wyspie.

Początkowo schodzi asfaltową drogą otoczoną wawrzynowym lasem w dureń doliny. W pewnym momencie trop rozwidla się na dwie PR 6.1, którym dojdziecie do wspaniałego powyżej 100m wodospadu także PR 6 jeden spośród najlepszych do urokliwej Laguny 25 Źródeł. Legenda mówi, że każdy zanurkuje w
środku skalny szlak tym jeziorku przenigdy nie powróci na powierzchnię. Bajka czyli negacja logiczna prawdopodobnie lepiej nie próbujcie. Warto przewyższyć oba odcinki PR6 również PR6.1 Przygotujcie się na ostrą wspinaczkę do wnętrza drodze powrotnej. Różnica wysokości na szlaku wynosi niemal 300 metrów. Ta wyprawa potrafi zmóc, atoli czyżby warto. Łączna długość do wnętrza tę i spośród powrotem owo z okładem 9 km. Czas nieodzowny na pokonanie to 3-5 godzin. Niestety aż do tego szlaku negacja logiczna dojedziecie autobusem. Szlak rozpoczyna się na parkingu w pobliżu drodze ER110.To przeciwnie trzy propozycje.

Szlaków wiodących mimo lewad jest wysoce więcej 


również jest dozwolone dostosować swój odwzorowanie wycieczek do dyspozycja fizycznych uczestników. Dla każdego znajdzie się odpowiednia szlak komunikacyjny zapewniająca niezapomniane spektakularne widoki. Nawet osoby starsze czyli dzieci negacja logiczna muszą poddawać z uroków spaceru lewadami Madery.Jeśli negacja logiczna macie ochoty dzierżawić samochodu lub głowić się powyżej połączeniami autobusowymi możecie wykorzystać z oferty licznych agencji turystycznych.W drodze powrotnej mamy dwie możliwości. Po zupa możemy wpakować się w środku powrotny autobus do Funchal. Jeśli negacja logiczna będziecie mieli dosyć to możecie zemrzeć do miejscowości Camara de Lobos. Tu małe ostrzeżenie. Opisy tej kosztowny jakie znajdziecie w środku drukowanych przewodnikach wydają się szczegółowe, aliści wewnątrz rzeczywistości wolno się trochę pogubić.Jeśli negacja logiczna macie ochoty na wędrówkę mimo lewad możecie na urwisko Cabo Girao podjechać samochodem oznacza to autobusem (linie Rodeste).Do początku tego szlaku jest dozwolone dojechać spośród Funchal autobusem nr 96. Jedziemy do Estreito de Camara de Lobos a wysiadamy ok 600 m za kościołem na przystanku Levada do Norte. Początkowo podejście wiedzie nas przy użyciu winnice, odtąd pośród domami, aż do doliny Ribeira da Caixa. Tu drożyna staje się wąska plus poruszamy się zboczem przepięknej doliny. Możemy delektować się przepięknym widokiem na dolinę oraz wielka woda wewnątrz oddali. Tak docieracie do Cabo Girao.Będziecie u dołu wrażeniem! Gwarantuję! Cabo Girao to jeden spośród najwyższych klifów na świecie. Widok spośród platformy powyżej klifem wewnątrz 600 metrową urwisko jest epokowy!